NINA Oslo

NINAs avdeling i Oslo er en bredt sammensatt gruppe av natur- og samfunnsforskere.

Vi arbeider med forskning, kartlegging og taksonomi, rådgivning, romlige analyser og overvåking av natur – nasjonalt og internasjonalt.

Gruppebilde av ansatte ved NINA Oslo
Gjengen som jobber i NINA Oslo. Foto © NINA.

Forskningsområder

Urban økologi og økosystemregnskap

Hva er verdien av grøntområdene i de store byene?

Samfunnsforskning

Kunnskap om planlegging og prosesser, holdninger til natur, miljø og rovvilt, metoder for verdsetting av natur, økonomiske vikemiddel, vannkraft og energisystem

Landskapsanalyse og GIS

Metoder for romlig analyse, GIS, storskala modellering og bruk av fjernmåling

Artskunnskap og naturovervåking

Taksonomi innen entomologi og mykologi, truete og fremmede arter, overvåking av terrestrisk natur, elver og innsjøer, rovvilt, insekter og fremmede arter, bruk av miljø-DNA, Naturindeks, type og beskrivelsessystemet Natur i Norge (NiN); landskap og natursystem - både terrestrisk og akvatisk, kartleggingsmetoder for viktige naturtyper og klassifisering av tilstand av slike, landskapstypekart etter NiN

Økologi og naturmangfold

Økologi og naturmangfold i skog, fjell, våtmark, kulturlandskap og åpent lavland, landskap og natur, ferskvassøkologi med hovudkompetanse på krepsdyr, bunndyr, fiskehelse og laksefisk, klima og natur, økologisk tilstand, økologisk grunnkart og naturkartlegging, økologiske risikovurderinger av truete arter, truete naturtyper og fremmede arter, vilt- og rovviltøkologi

Hvem er vi

Kristin Thorsrud Teien

Forskningssjef Oslo

Telefon: 930 06 805
E-post: kristin.teien@nina.no
Vis detaljer
 

Vegar Bakkestuen

Seniorforsker

Telefon: 934 66 787
E-post: vegar.bakkestuen@nina.no
Vis detaljer
 

David Barton

Seniorforsker

Telefon: 924 42 111
E-post: david.barton@nina.no
Vis detaljer
 

Egil Bendiksen

Forsker

Telefon: 404 72 460
E-post: egil.bendiksen@nina.no
Vis detaljer
 

Stefan Blumentrath

Forsker

Telefon: 463 41 158
E-post: stefan.blumentrath@nina.no
Vis detaljer
 

Tor Erik Brandrud

Forsker

Telefon: 908 94 492
E-post: tor.brandrud@nina.no
Vis detaljer
 

Harald Bratli

Vitenskapelig rådgiver

Telefon: 401 00 813
E-post: harald.bratli@nina.no
Vis detaljer
 

Knut Andreas Eikland Bækkelie

Overingeniør

Telefon: 997 89 101
E-post: knut.bakkelie@nina.no
Vis detaljer
 

Xianwen Chen

Telefon: 984 21 622
E-post: xianwen.chen@nina.no
Vis detaljer
 

Zofie Cimburová

Stipendiat

Telefon: 967 11 382
E-post: zofie.cimburova@nina.no
Vis detaljer
 

Benno Nikolaus Dillinger

Forsker

Telefon: 413 56 728
E-post: benno.dillinger@nina.no
Vis detaljer
 

Inta Dimante-Deimantovica

Forsker

Telefon: 966 64 572
E-post: inta.deimantovica@nina.no
Vis detaljer
 

Anders Endrestøl

Forsker

Telefon: 994 50 917
E-post: anders.endrestol@nina.no
Vis detaljer
 

Lars Erikstad

Seniorforsker

Telefon: 916 61 122
E-post: lars.erikstad@nina.no
Vis detaljer
 

Marianne Evju

Seniorforsker

Telefon: 975 47 814
E-post: marianne.evju@nina.no
Vis detaljer
 

Knut Fageraas


E-post: knut.fageraas@nina.no
Vis detaljer
 

Helene Figari

Forsker

Telefon: 911 52 595
E-post: helene.figari@nina.no
Vis detaljer
 

Erik Framstad

Seniorforsker

Telefon: 907 99 770
E-post: erik.framstad@nina.no
Vis detaljer
 

Nina G. Gjærløw

Avdelingskonsulent

Telefon: 926 88 088
E-post: nina.gjarlow@nina.no
Vis detaljer
 

Erik Gomez-Baggethun

Vitenskapelig rådgiver

Telefon: 401 07 998
E-post: Erik.Gomez@nina.no
Vis detaljer
 

Rannveig Margrete Jacobsen

Forsker

Telefon: 958 14 157
E-post: rannveig.jacobsen@nina.no
Vis detaljer
 

Thomas Correll Jensen

Forsker

Telefon: 988 26 587
E-post: thomas.jensen@nina.no
Vis detaljer
 

Nina Jonsson

Seniorforsker

Telefon: 404 60 689
E-post: nina.jonsson@nina.no
Vis detaljer
 

Bror Jonsson

Vitenskapelig rådgiver

Telefon: 404 80 674
E-post: bror.jonsson@nina.no
Vis detaljer
 

Olve Krange

Seniorforsker

Telefon: 414 02 339
E-post: olve.krange@nina.no
Vis detaljer
 

Jon Hamner Magerøy

Forsker

Telefon: 410 41 653
E-post: jon.mageroy@nina.no
Vis detaljer
 

Narinder Kaur Mercy

Avdelingskonsulent

Telefon: 994 64 991
E-post: narinder.mercy@nina.no
Vis detaljer
 

Tor Atle Mo

Seniorforsker

Telefon: 916 92 916
E-post: tor.mo@nina.no
Vis detaljer
 

Nina Myhr

Avdelingsingeniør

Telefon: 452 84 601
E-post: Nina.Myhr@nina.no
Vis detaljer
 

Björn Nordén

Seniorforsker

Telefon: 404 60 117
E-post: bjorn.norden@nina.no
Vis detaljer
 

Jenni Nordén

Forsker

Telefon: 407 63 536
E-post: jenni.norden@nina.no
Vis detaljer
 

Megan Sara Nowell

Forsker

Telefon: 455 05 995
E-post: megan.nowell@nina.no
Vis detaljer
 

John Odden

Seniorforsker

Telefon: 918 97 175
E-post: john.odden@nina.no
Vis detaljer
 

Anders Often

Forsker

Telefon: 454 20 213
E-post: anders.often@nina.no
Vis detaljer
 

Siri Lie Olsen

Forsker

Telefon: 458 54 973
E-post: Siri.Lie.Olsen@nina.no
Vis detaljer
 

Inger Maren Rivrud

Forsker

Telefon: 976 61 659
E-post: inger.riverud@nina.no
Vis detaljer
 

Audun Ruud

Seniorforsker

Telefon: 992 33 969
E-post: audun.ruud@nina.no
Vis detaljer
 

Ann Kristin Schartau

Seniorforsker

Telefon: 934 39 548
E-post: ann.schartau@nina.no
Vis detaljer
 

Olav Skarpaas

Vitenskapelig rådgiver

Telefon: 992 94 394
E-post: Olav.Skarpaas@nina.no
Vis detaljer
 

Ketil Skogen

Seniorforsker

Telefon: 911 81 440
E-post: ketil.skogen@nina.no
Vis detaljer
 

Odd Egil Stabbetorp

Seniorforsker

Telefon: 916 61 120
E-post: odd.stabbetorp@nina.no
Vis detaljer
 

Ole-Gunnar Støen

Seniorforsker

Telefon: 971 19 945
E-post: ole.stoen@nina.no
Vis detaljer
 

Anne Sverdrup-Thygeson

Vitenskapelig rådgiver

Telefon: 975 92 155
E-post: anne.sverdrup-thygeson@nina.no
Vis detaljer
 

Markus A.K. Sydenham

Forsker

Telefon: 944 23 661
E-post: markus.sydenham@nina.no
Vis detaljer
 

Neri Horntvedt Thorsen

Stipendiat

Telefon: 994 44 509
E-post: neri.thorsen@nina.no
Vis detaljer
 

Alexander Samuel Venter

Forsker

Telefon: 413 70 947
E-post: alexander.venter@nina.no
Vis detaljer
 

Bjørn Walseng

Forsker

Telefon: 405 53 817
E-post: bjorn.walseng@nina.no
Vis detaljer
 

NINA Oslo

Forskningsområder

Kontakt

Post- og besøksadresse: 
Gaustadalléen 21
0349 Oslo

Fakturaadresse: 
Norsk institutt for naturforskning
Postboks 5685 Torgarden
7485 Trondheim

Telefon: 73 80 14 00

Forskningssjef: Kristin Thorsrud Teien

Ansatte

www.ciens.no